Projekty

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Wirtualny Spacer po Historycznym Grajewie

Przejdź do - Wirtualny Spacer po Historycznym Grajewie

Serdecznie zapraszamy na Wirtualny Spacer po Historycznym Grajewie.

Poznaj razem z nami historię naszego miasta.

 

Czytaj więcej o: Wirtualny Spacer po Historycznym Grajewie

"Grajewianie znani i nieznani"

Przejdź do - "Grajewianie znani i nieznani"

Przypadająca w tym roku 480. rocznica nadania praw miejskich Grajewu, to dobry moment, by przypomnieć osoby związane z historia naszego miasta. Zarówno te powszechnie znane, jak i te mniej nieznane. W związku z tym przy współpracy z portalem www.grajewiak.pl w dniach 14 XI - 31 XII będziemy codziennie prezentować jedną z tych osób na naszym profilu facebookowym, a następnie infografika z nią związana zostanie dodana także do tego artykułu. Chętni, chcący pogłębić swoją wiedzę o konkretnej postaci znajdą jej bardziej szczegółowy biogram na portalu www.grajewiak.pl Zachęcamy do poznawania historii naszego miasta i życiorysów osób, którzy ją tworzyli.

"Historyczne Grajewo"

Przejdź do - "Historyczne Grajewo"

W każdym z miast są miejsca, które świadczą o jego przeszłości. Niejednokrotnie w codziennym pośpiechu mijamy je obojętnie, a przecież tak wiele mogą nam opowiedzieć o historii naszej małej Ojczyzny. Postanowiliśmy choć trochę to zmienić, stąd pomysł na projekt "Historyczne Grajewo". W jego wyniku powstała ścieżka dydaktyczno-historyczna po wybranych obiektach i miejscach Grajewa, w których zawisły specjalne plansze z historycznymi zdjęciami i informacjami.
Obecnie po liftingu projekt to nie tylko plansze, ale także internetowa mapa, na której znajdą Państwo informacje o kolejnych kilkunastu historycznych miejscach Grajewa, mimo że nie są one oznaczone fizycznie planszami w terenie. Zapraszamy do korzystania z Qr kodów lub poniższego linku:

Czytaj więcej o: "Historyczne Grajewo"

"Pradziad"

Przejdź do - "Pradziad"

W związku z co raz bardziej popularnymi w naszym społeczeństwie „szukaniem swoich korzeni”, czyli amatorskimi badaniami genealogicznymi, zrodził się pomysł opracowania bazy danych osób, występujących w zachowanych grajewskich księgach metrykalny (chrztu, zgonu i ślubu) z okresu XVIII i XIX wieku.

Czytaj więcej o: "Pradziad"

"Stanęli o Polskę się bić ..."

Przejdź do - "Stanęli o Polskę się bić ..."

Celem projektu jest zebranie informacji nt. członków Polskiej Organizacji Wojskowej z terenu powiatu szczuczyńskiego. W roku 2011 zakończył się I etap tego projektu, a jego efekty zostały zawarte w I tomie słownika biograficznego członków szczuczyńskiego obwodu POW „Stanęli o Polskę się bić…”.

Czytaj więcej o: "Stanęli o Polskę się bić ..."

"Nasi pedagodzy"

Przejdź do - "Nasi pedagodzy"

Nasi Pedagodzy - Celem projektu jest zebranie dostępnych informacji i materiałów dotyczących uczących w grajewskim LO im. M. Kopernika nauczycieli. Projekt jest realizowany przy współpracy z portalem internetowym www.grajewiak.pl W chwili obecnej trwa gromadzenie danych dot. kolejnych osób.

Czytaj więcej o: "Nasi pedagodzy"