Wydarzenia / Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Nowe zbiory w GIH

Przejdź do - Nowe zbiory w GIH

W dniu dzisiejszym nasze zbiory po raz kolejny, dzięki ludziom dobrej woli, uległy powiększeniu. Pani Aleksandra Prystin, córka ś.p. Tadeusza Murasa przekazała materiały z nim związane. Wśród przekazanych materiałów znalazły się m.in.
- medale i odznaczenia wraz z legitymacjami
- pierwsze wydania "Gazety Grajewskiej"
- interesujące wydawnictwa książkowe
- kilkadziesiąt zdjęć związanych z Grajewem
Serdecznie dziękujemy za ten dar. Materiały po opracowaniu będą na pewno wykorzystywane w dalszej działalności Grajewskiej Izby Historycznej.

"Budujemy latawce" - warsztaty - Wakacje z GCK 2020 - 21 VII 2020

Przejdź do - "Budujemy latawce" - warsztaty - Wakacje z GCK 2020 - 21 VII 2020
Grajewska Izba Historyczna (oddział Grajewskiego Centrum Kultury) zachęca do zapisów na wakacyjne warsztaty pt. "Budujemy latawce", które odbędą się 21 lipca o godz. 11:00 w budynku Grajewskiej Izby Historycznej (ul. Ełcka 30).
 
Warsztaty kierowane są do uczestników w wieku 8-12 lat. Obowiązują zapisy pod nr. telefonu GIH: 86 272 20 04
Czytaj więcej o: "Budujemy latawce" - warsztaty - Wakacje z GCK 2020 - 21 VII 2020

WAKACJE Z GCK 2020

Przejdź do - WAKACJE Z GCK 2020

Przedstawiamy Wam ofertę wakacyjną na lipiec i sierpień :) Prosimy też o zapoznanie się z regulaminem uczestnictwa w zajęciach i imprezach GCK podczas trwania epidemii wirusa COVID-19. 

Przypominamy, że na zajęcia wakacyjne obowiązują zapisy. Każda placówka prowadzi oddzielne zapisy na warsztaty odbywające się w danym budynku. 


Czytaj więcej o: WAKACJE Z GCK 2020

Piknik "Urodziny Grajewa" - 12 VII 2020

Przejdź do - Piknik "Urodziny Grajewa" - 12 VII 2020

Grajewskie Centrum Kultury, Miasto Grajewo,  Stowarzyszenie Kultura Niezależna, KS Maratonka Grajewo i Stowarzyszenie Partita zapraszają na piknik wakacyjny związany z obchodami 480-rocznicy nadania praw miejskich Grajewu; pt. "Urodziny Grajewa", który odbędzie się 12 lipca (nd) w godz. 10:00 - 14:00 w Parku Solidarności. Program imprezy w artykule! 

Czytaj więcej o: Piknik "Urodziny Grajewa" - 12 VII 2020

Konkurs fotograficzny "Ślady przeszłości" - nabór prac do 30 czerwca 2020

Przejdź do - Konkurs fotograficzny "Ślady przeszłości" - nabór prac do 30 czerwca 2020

Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie dedykowanym dla osób pełnoletnich pt. "Ślady przeszłości" nawiązującym do 480 rocznicy nadania praw miejskich Grajewu. Zadaniem uczestników konkursu jest uchwycenie w formie fotograficznej scen, pejzaży, momentów, przedmiotów, detali itp. „Śladów przeszłości” przedstawiających piękno mijającego czasu na terenie miasta Grajewa ze szczególnym zwróceniem uwagi na przemiany zachodzące w mieście wraz z upływającym czasem. Jeden uczestnik może dostarczyć do 2 zdjęć. 

Nabór prac trwa do 30 czerwca 2020.  W konkursie przewidziane są nagrody pieniężne za trzy pierwsze miejsca!
Karta zgłoszenia oraz pełen regulamin konkursu w załączeniu do artykułu. 

Pamiętamy o bohaterach spod Monte Cassino

Przejdź do - Pamiętamy o bohaterach spod Monte Cassino
W 76. rocznicę bitwy pod Monte Cassino udaliśmy się do ostatniego żyjącego w Grajewie uczestnika tej bitwy - Pana Tadeusza Niedźwieckiego (ur. 1925 r.). Przy dźwiękach piosenki "Czerwone maki na Monte Cassino" złożyliśmy mu serdeczne życzenia oraz wyraziliśmy naszą wdzięczność. Na znak pamięci mieszkańców o tamtych wydarzeniach wręczyliśmy Panu Tadeuszowi skromny upominek i wiązankę kwiatów.

Czytaj więcej o: Pamiętamy o bohaterach spod Monte Cassino

"Bądź(MY) (cool)turalni" - etap pierwszy - Dom Kultury + Inicjatywy lokalne 2020

Przejdź do - "Bądź(MY) (cool)turalni" - etap pierwszy - Dom Kultury + Inicjatywy lokalne 2020

„Bądź(MY)  (cool)turalni” – to tytuł nowego projektu realizowanego przez Grajewskie Centrum Kultury w  ramach programu Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne 2020, w którym uczestniczymy jako jedna z pięćdziesięciu instytucji w Polsce. W jego ramach mieszkańcy Grajewa będą mieli szansę na realizację swoich pomysłów kulturalnych !!!
Właśnie ruszamy z  pierwszą – badawczą – częścią projektu. Pragniemy bliżej poznać potrzeby i potencjał kulturotwórczy mieszkańców. Na tym etapie oczekujemy od Was  niewiele  – raptem kilku minut poświęconych na wypełnienie prostej ankiety, do której link znajduje się poniżej.

ODNOŚNIK DO ANKIETY (klik!)

Zapraszamy do wspólnego działania i obserwujcie nas na bieżąco! 
Projekt dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Dom Kultury + Inicjatywy lokalne 2020.

Czytaj więcej o: "Bądź(MY) (cool)turalni" - etap pierwszy - Dom Kultury + Inicjatywy lokalne 2020

ARCHIWUM RODZINNE - "MINIPORADNIK"

Przejdź do - ARCHIWUM RODZINNE - "MINIPORADNIK"
Jakiś czas temu zachęcaliśmy Was do zostania archiwistą społecznym. Mamy nadzieję, że przynajmniej część Was dała się zauroczyć magią starych, rodzinnych zdjęć...
 
Żeby jednak to, co robimy było bardziej przydatne i miało "ręce i nogi" ... przygotowaliśmy dla Was "Miniporadnik", do skorzystania z którego zachęcamy.
Czytaj więcej o: ARCHIWUM RODZINNE - "MINIPORADNIK"

ARCHIWUM RODZINNE

Przejdź do - ARCHIWUM RODZINNE

Panujący aktualnie okres kwarantanny i przymusowego pobytu w domu, to świetny czas, by zrobić porządki w rodzinnych zbiorach zdjęć i dokumentów ... Zapewniamy, że na pewno nas zaskoczą, przywrócą wspomnienia i pobudzą do dalszych badań ...
Zachęcamy więc do zostania archiwistą społecznym ...
Jak to zrobić opisuje publikacja dostępna pod linkiem: https://archiwa.org/sites/default/files/files/Archiwa_spoleczne_podrecznik.pdf

Czytaj więcej o: ARCHIWUM RODZINNE

Odwołane zajęcia i imprezy kulturalne!

W związku z zagrożeniem epidemiologicznym związanym z koronawirusem SARS-CoV-2 i zaleceniem podjęcia działań profilaktycznych informujemy, że wszystkie zajęcia i imprezy kulturalne zostają odwołane do 29 marca 2020 r. włącznie.

W trosce o wspólne bezpieczeństwo i zdrowie zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego z nami. Miłego dnia! Pozdrawiamy!