Dostępność architektoniczna Grajewskiej Izby Historycznej Oddział Grajewskiego Centrum Kultury przy ul. Legionistów 9
1. Dostępność wejścia do budynku.
Wejście I – od frontu – od zewnątrz 1-stopniowe wejście prowadzi do biura, toalet, dużej sali wielofunkcyjnej i sal wystawowych.
Wejście II - od zewnątrz podjazd z poręczami prowadzi do sal wystawowych, biblioteki, zbrojowni, dużej sali koncertowej, toalet i biura.
Wejście III – od zewnątrz 2-stopniowe wejście prowadzi do przebieralni, toalet, kabin prysznicowych, pom. zaplecza sanitarnego (wydzielonej części Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Grajewie).
Wejście IV- z tyłu budynku prowadzi do zaplecza techniczno-gospodarczego obiektu, wejście wyłącznie na potrzeby personelu.
2. Dostępność korytarzy, schodów i wind.
Budynek jest parterowy, w związku z czym wewnątrz nie ma schodów i windy.
3. Opis dostosowań, np. pochylni, platform, informacji głosowych, pętli indukcyjnych.
Przed II wejściem do budynku przy chodniku zamontowany jest najazd krawężnikowy oraz znajduje się podjazd z poręczami ułatwiający dojazd osobom na wózkach.
W budynku nie ma pętli indukcyjnych, oznaczeń w alfabecie braille’a ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących.
4. Informacje o miejscu i sposobie korzystania z miejsc parkingowych wyznaczonych dla osób niepełnosprawnych.
Centralnie przed budynkiem znajdują się 2 - wydzielone miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych.
5. Informacja o prawie wstępu z psem asystującym i ewentualnych uzasadnionych ograniczeniach.
Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem. Ze względu na pełnioną funkcję (pies przewodnik, pies asystent) jest zwolniony z obowiązku noszenia kagańca i smyczy. Musi być jednak wyposażony w specjalną uprząż, posiadać certyfikat poświadczający jego status oraz aktualne zaświadczenie wystawione przez lekarza weterynarii o wymaganych szczepieniach. W razie wyrządzenia szkody przez psa asystującego osoba z niepełnosprawnością ponosi za nią odpowiedzialność.
6. Informacje o możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego na miejscu lub online.
Brak takiej osoby.
KOORDYNATOR DOSTĘPNOŚCI / KONTAKT
Osobą odpowiedzialną za udzielenie pomocy oraz informacji dotyczących dostępności obiektów Grajewskiego Centrum Kultury jest pani
Bogusława Krajewska
sekretariat@gckgrajewo.pl
tel. 86 272 29 91